Bilim insanları: Cinsel tatmin için bunu yapın

Almanya’nın Mainz kentinde bulunan Johannes Gutenberg Üniversitesi’ne bağlı Üniversite Tıp Merkezi’nde görevli bilim insanları dikkat çekici bir araştırma yaparak sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı… 

Araştırmada bilim insanları yaklaşık 700 yetişkinin verilerini ve cinsel alışkanlıklarını mercek altına aldı. Araştırmada, cinsel ilişki sırasında gıdıklanmanın cinsel hazzı daha da artırdığı ortaya çıktı. 

Gıdıklanma ve cinsel haz alma arasındaki ilişkiyi inceleyen bilim insanları katılımcıların yaklaşık yüzde 90’ının başka uyaranlar olmaksızın tek başına gıdıklandıklarında bir dereceye kadar cinsel uyarılma hissettiklerini söyledi. Araştırma sonuçlarına göre her dört kadın ve erkekten biri sadece gıdıklanma yoluyla orgazma ulaştı.  

Araştırmayı yürüten doktora adayı Sarah Dagher yaptığı açıklamada, “Çalışma ‘cinsel hazza yol açabilecek şeylerin spektrumunun daha önce düşündüğümüzden daha geniş olduğunu ve geleneksel kavramların ötesine uzandığını gösteriyor” dedi.

Bilim insanları eski adıyla Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X’te yayınladıkları 43 soruluk bir anket ile seçtikleri katılımcılardan 108 gün boyunca anket ile bilgi aldı. Genel olarak, katılımcıların yüzde 77,4’ü gıdıklandıklarını, yüzde 44,1’i ise hafif ya da ağır şekilde gıdıklanmaktan hoşlandıklarını belirtti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x